صدیقی: حکومت ولایت‌فقیه بزرگترین نعمت است / ولایت‌فقیه متصل به امام زمان است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: امام جمعه موقت تهران حکومت را به‌منزله کشتی دانست و با تاکید بر نقش مهم زمامدار این کشتی گفت: امام (ره) دین خدا را احیا و مقابله با طاغوت را تبدیل به فرهنگ کردند و مردم را از وابستگی به شیاطین نجات دادند.

آیت‌الله کاظم صدیقی امروز در گردهمایی بزرگ علما، ائمه جمعه و جماعات، روحانیون و طلاب استان گیلان «همراه با استقبال از ماه مبارک رمضان» در مصلی امام خمینی (ره) رشت با اشاره به ضرورت توجه به موثق بودن اخبار اجتماعی، علوم حوزوی و مطالب مطرح شده در فضای مجازی، اظهار داشت: شیاطین امروز مسلح به سلاح روز و نوین هستند و از طریق علوم روانشناسی، جامع‌شناسی، سیاسی و … بهره‌گیری از قواعد آن در کنار هوش مصنوعی سعی در تاثیرگذاری بر افراد دارند تا دیدگاه افراد را نسبت به ولایت، حکومت اسلامی و رسالت‌مان تغییر دهند.  

 امام جمعه موقت تهران ادامه داد: یکی از آرزوهای همه انبیاء الهی این بود که روزی را ببینند که زمامدار کشورشان اهل گناه نباشد بلکه دین‌شناس، مردم‌شناس و آسیب‌شناس باشد و مردم را به سمت دین و بندگی خدا دعوت کند و در این دعوت نیز خودش پیشگام و جلودار باشد.   

صدیقی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله بهجت (ره) افزود: ایشان بسیار دلسوز، اهل دستگیری از مردم، چشمه رحمت، ایثارگر و رنگ و بوی خدایی داشتند و می‌فرمودند” وقتی در حال صحبت برای مردم هستی، خودت را شنونده فرض کن و وقتی آن بالا می‌نشینی خودت را پایین ببین”.   

وی با بیان اینکه عالمی که در سنگر جهاد با نفس مجاهدت نکرده باشد گرفتار خواهد شد تصریح کرد: امام (ره) برای مسلمین، اسلام ناب و در راه انبیاء در برابر طاغوت ایستادند و برائت از مشرکین کردند؛ ایشان، دین خدا را احیا و مقابله با طاغوت را تبدیل به فرهنگ کردند و مردم را از وابستگی به شیاطین نجات دادند.  

 امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه اولین آخوندِ سکولار، خودِ شیطان بود که در برابر حکومت اسلامی ایستاد افزود: حکومت ولایت‌فقیه بزرگترین نعمت است و بهترین پرچم‌دار نیز کسی است که در زهد، پارسایی و وارستگی پرچمدار باشد؛ خداوند در جریان حضرت ابراهیم (ع) هم آب پاکی روی دست سکولار‌ها ریخت.   

وی حکومت را به‌منزله کشتی دانست و با تاکید بر نقش مهم زمامدارِ این کشتی گفت: حفظ و حراست از نظام اسلامی از واجبات است و ولایت‌فقیه نیز متصل به امان زمان (عج) است؛ وقتی آن حضرت کسی را به عنوان رهبر و پیشوا معرفی می‌کند، خود حضرت نیز هوای او را خواهد داشت.   

صدیقی با اشاره به الهاماتی که به قلب مبارک امام (ره) در بحبوحه پیروزی انقلاب اسلامی می‌شد بیان کرد: مرور زمان اثبات می‌کند که آنچه که امام (ره) بیان می‌کردند، درست بود، در اوج فتنه سال ۸۸ که به نوعی خطرناک‌تر از جنگ ۸ ساله بود، رهبر معظم انقلاب در یک سخنرانی در نماز جمعه خطاب به امام زمان (عج) فرمودند “ای سید ما و‌ای مولای ما؛ جان ناقابلی دارم، جسم ناقصی دارم، مختصر آبروئی هم دارم که آن را هم در راه شما، این انقلاب و در راه اسلام فدا خواهم کرد” و آن جملات، آتش خانمان‌سوز را خاموش کرد و لذا باید قدرت ولایت‌فقیه را بدانید، بعضی‌ها که قدر عظمت این نعمت را نمی‌دانند همواره احساس فشار و سختی می‌کنند، اما کسی که قدردان باشد خود را بدهکار می‌داند.   

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز نه‌تن‌ها در داخل کشور قدرت دارد، در مرز اسراییل نیز در ایستادگی مقابل استکبار، اثرگذار و نقش‌آفرین است و آمریکا را در برابر یمن به زانو درآورده است افزود: زمانِ شاه، عموم مردم در فقر و بدبختی و فلاکت بودند و امکانات فعلی نبود و لذا باید واقعیات برای مردم بازگو شود که از چه شرایطی نجات پیدا کردیم و امروز چه موقعیتی در عرصه بین‌الملل داریم.   

صدیقی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جملات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی حرم است تصریح کرد: اگر امروز به داد مردم نرسیم و دل‌ها را جذب نکنیم، پاسخی در برابر خدا و انبیاء و امام زمان (عج) نخواهیم داشت

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا