عرضه ۵١٠ هزار تن گوشت انواع طیور از کشتارگاه‌های رسمی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز آمار ایران، بر اساس نتایج طرح مرکز آمار در خصوص آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در تابستان ١۴٠٠، وزن گوشت انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در تابستان ١۴٠٠ در مجموع ۵۱۰.۷ هزار تن گزارش شده است. نتایج این آمارگیری نشان می‌دهد که ماکیان

کد خبر : 502
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 17:50
عرضه ۵١٠ هزار تن گوشت انواع طیور از کشتارگاه‌های رسمی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز آمار ایران، بر اساس نتایج طرح مرکز آمار در خصوص آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در تابستان ١۴٠٠، وزن گوشت انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در تابستان ١۴٠٠ در مجموع ۵۱۰.۷ هزار تن گزارش شده است.

نتایج این آمارگیری نشان می‌دهد که ماکیان (مرغ و خروس) با ۵۰۲ هزار تن، ۹۸.۳ درصد از کل وزن گوشت طیور عرضه شده را به خود اختصاص داده است. گوشت سایر انواع طیور که عمدتاً شامل بوقلمون، بلدرچین، شترمرغ و کبک می‌باشد با ٨.٧ هزار تن، ١.٧ درصد از کل وزن گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در فصل تابستان ١۴٠٠ نسبت به فصل بهار ١۴٠٠ حدود ۲.۲ درصد کاهش داشته است.

متن کامل این گزارش را (اینجا) بخوانید.

برچسب ها :

ناموجود