فایینشال‌تایمز: اروپا هیات دیپلماتیک خود را به کابل باز می‌گرداند

به گزارش ایرنا، روزنامه فایننشال تایمز روز دوشنبه نوشت سرویس اقدام خارجی اروپا، بازوی دیپلماتیک و امنیتی اتحادیه اروپا قصد دارد دفتر نمایندگی خود را در کابل بازگشایی کند تا مقامات در آن مستقر شوند و دیپلمات های کشورهای عضو نیز از آن استفاده کنند.

براساس این گزارش، این اقدام به این معنی است که دیپلمات های اتحادیه اروپا حدود ۱۲ هفته پس از فرار به کابل باز می‌گردند، زیرا بروکسل به دنبال هماهنگی برای کمک رسانی و ادامه تخلیه شهروندان افغان است.

تلاش اروپایی ها برای بازگشت به کابل در حالی است که قدرت‌های جهانی در صدد دست یابی به نحوه برخورد با رهبران جدید افغانستان هستند. بروکسل اعلام کرده است که تعامل با دولت (طالبان) را دنبال می‌کند اما آنان به رسمیت شناخته نمی‌شوند.

اتحادیه اروپا بر این باور است که برای حمایت از حقوق بشر، حفظ پایبندی طالبان به تعهد خود مبنی بر جلوگیری از تبدیل شدن مجدد افغانستان به صادرکننده تروریسم و کمک به جلوگیری از بحران انسانی، به نقش رهبری طالبان در افغانستان نیاز دارد.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ماه گذشته گفت: آینده افغانستان یک مساله کلیدی است و تاثیر مستقیمی بر امنیت اروپا دارد.

وی پس از پایان نشست غیر رسمی وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در اسلوونی اعلام کرد، در جلسه امروز درباره کنار آمدن با شرایط جدید و دولت افغانستان تحت سلطه طالبان بحث و تبادل نظر شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا