محدودیت های کرونایی بار دیگر در مسکو به اجرا درآمد

به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو، محدودیت های جدید کرونا در پایتخت روسیه از امروز دوشنبه ۲۵ ماه اکتبر تا ماه فوریه (چهار ماه دیگر) اعمال می شود و شامل سالمندان می شود.

بر اساس اطلاعات رسانه های خبری ازجمله خبرگزاری ریانووستی، محدودیت های جدید ۱.۹ میلیون نفر را در مسکو در برمی گیرد و افراد بازنشسته و بالای سن ۶۰ سال در خروج از خانه محدودیت خواهند داشت.

این قشر از جامعه در مسکو و نیز افراد مبتلا به بیماریهای مزمن، هر روز فقط مدت کوتاهی اجازه برای خروج خواهند داشت و افراد سالمندی هم که شاغل به کار هستند اجازه استفاده از مرخصی بخاطر بیماری خواهند داشت.  

سالمندان مسکو که مشمول محدودیت های کرونا شده اند می توانند با مراجعه به مراکز حمایت های اجتماعی ناحیه خود، درخواست استفاده از خدمات داوطلبان را برای خرید لوازم ضروری خانه و مواد غذایی بکنند.

به دستور شهردار مسکو، کارفرمایان و صاحبان مراکز اقتصادی از امروز حداقل ۳۰ درصد کارکنان مراکز خود را به صورت از راه دور و بدون حضور در محل کار بکار خواهند گرفت. 

به گفته سرگئی سابیانین شهردار مسکو، وضعیت همه گیری کرونا در پایتخت بسیار پیچیده است. 

وی خاطرنشان کرد که نزدیک به ۸۰ درصد افرادی که تحت دستگاه تنفس مصنوعی قرار دارند را سالمندان تشکیل می دهند و سهم افراد سالمند از مرگ و میرهای کرونایی هم ۸۶ درصد است. 

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز چهارشنبه هفته گذشته با توجه به افزایش همه گیری کرونا در روسیه و رشد تصاعدی قربانیان این بیماری که از مرز یکهزار نفر در روز فراتر رفته است دستور تعطیلی یک هفته ای این کشور را صادر کرد.

به گزارش ایرنا، حکم رییس جمهوری روسیه مبنی بر یک هفته روزهای غیرکاری در روسیه در پایگاه اینترنتی کاخ کرملین منتشر شد و بر اساس آن از روز ۳۰ ماه اکتبر تا روز هفتم ماه نوامبر (۸ تا ۱۶ آبان ماه) روزهای غیرکاری اعلام می شود.

رئیس جمهوری روسیه از مردم خواست تا واکسن کرونا بزنند.  

در همین حال به گزارش خبرگزاری تاس، سران شش منطقه روسیه شامل استان های پرم، وارونژ، نیژگوراد، نووگراد، سامارا و کورسک با استفاده از اختیارات قانونی خود از امروز تا هفتم نوامبر در این مناطق تعطیل عمومی اعلام کردند.  

 کرونا در یک هفته اخیر در روسیه رکورد شکنی کرده که ارقام آن از نظر شمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری مرگبار بی سابقه است.

آخرین گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه که صبح امروز منتشر شد حاکی است که در شبانه روز اخیر یکهزار و ۷۲ نفر بر اثر بیماری کرونا در روسیه جان سپرده اند.

 از آغاز همه گیری کرونا در روسیه تا کنون ۲۳۰ هزار و ۶۰۰ نفر بر اثر بیماری کرونا جان سپرده اند.  

مسکو، سن پترزبورگ و استان کراسنادار  در مکان های نخست تا سوم مرگ بر اثر کرونا در روسیه قرار داشتند.  

 در شبانه روز اخیر ۳۷ هزار و ۷۷ نفر در روسیه به بیماری کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت تشخیص داده شد.  

در مجموع از ابتدای همه گیری کرونا در روسیه تا کنون ۸ میلیون و ۲۴۱ هزار نفر به این بیماری مبتلا شدند و از این تعداد ۸۳۹ هزار و ۳۱۸ تن همچنین در بیمارستان ها تحت مراقبت دارند.  

 دنیس پروتسنکو رییس بیمارستان کومونارکا ویژه بیماران کرونایی در مسکو، به تازگی وضع همه گیری کرونا در روسیه را در آستانه بحران اعلام کرد.

 پروتسنکو  در کانال خود در شبکه تلگرام نوشت: سویه دلتا در روسیه برتری یافته است و شیوه معالجه و شیوه نامه های بهداشتی کرونا در مورد این سویه ویروس کرونا چندان موثر نیست.   

رئیس بیمارستان کومونارکای مسکو تصریح کرد: بسیاری از بیماران کرونایی که به مراکز پزشکی مراجعه و بستری می شوند، حال وخیم دارند.   

وی همچنین معتقد است که اعلام یک هفته تعطیلی در روسیه به کاهش شمار بیماران کرونایی در کشور کمک خواهد کرد.  

ناتالیا پشنیچنایا معاون پژوهشگاه اپیدمیولوژی سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (دست اندرکار مبارزه با بیماریهای واگیر در روسیه) به تازگی اعلام کرد که به احتمال زیاد همه گیری کرونا در روسیه تا پایان سال جاری میلادی در روسیه کاهش خواهد یافت.  

 دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز دیروز گفت که واکسیناسیون کرونا در روسیه در وضع بدتر از کشورهای اروپایی قرار دارد.  

به گزارش شبکه راشاتودی، پسکوف گفت که آهنگ واکسیناسیون کرونا در روسیه کندتر از کشورهای اروپایی است و این مساله با سطح آگاهی مردم ارتباط دارد.  

 بر اساس اطلاعات سایت اینترنتی رسمی واکسیناسیون کرونا در روسیه، ۴۷ میلیون نفر دو دز واکسن کرونا را زده  و ۵۲ میلیون و ۷۱۱ هزار نفر هم یک دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا