مدیون تجربه بازیکنان ملی پوش هستیم

ایسنا/اصفهان سرمربی تیم والیبال سپاهان با اشاره به اینکه لیگ بسیار سخت و فشرده ای در پیش داریم، گفت: به تمام بازیکنانم نیاز دارم تجربه تلخی که سال گذشته به دست آوردیم موجب شده که امسال ریسک بیشتری کنم.

رحمان محمدی راد امروز (یکشنبه- دو آبان ماه) پس از پیروزی ۳ بر یک تیمش در مقابل مس رفسنجان در هفته اول لیگ برتر والیبال در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: بازی خوبی بود، با توجه به بازی هایی که مس در تورنمنت سپاهان در اصفهان داشت، توقع داشتم که بازی سختی باشد.

وی افزود: تیم مس، تیم باتجربه و باکیفیتی است و والیبال را منظم بازی کردند، لحظاتی از بازی ما را تحت فشار قرار دادند، به غیر از دو ستی که ما از آنها جلو افتادیم و توانستیم شکل بازی آنها را بر هم بزنیم. در نهایت باید به آنها تبریک گفت که در اولین نمایش خود در لیگ برتر چنین بازی را ارائه دادند.

وی ادامه داد: از تیم خودم با توجه به بازی ها و تمریناتی که داشتیم توقع بیشتری داشتم، اما برای بازی اول نتیجه ای که کسب کردیم قانع کننده است و خودمان را برای بازی هفته آینده آماده می کنیم.

سرمربی تیم والیبال سپاهان در خصوص از دست دادن سرویس های زیاد تیمش و همچنین خالی بودن دفاع پشت تور گفت: در مورد سرویس ها درست است با مشکل روبرو شدیم، اما در خصوص خالی ماندن پشت دفاع روی تور، عملکرد خوب حریف این موضوع را برای ما ایجاد کرد. توپ ها را به گونه ای به زمین ما می فرستادند که گرفتن آن واقعا سخت بود، با سرعتی که توپ داشت توقع نداشتم آنها را بگیریم در پشت دفاع برنامه ریزی داشتیم اما جواب نداد.

وی اضافه کرد: در مورد سرویس هر موقع بازیکنی برای زدن سرویس می رود از او انتظار دارم بهترین عملکرد خود را داشته باشد، به طور قطع تیم های دیگر در ادامه لیگ مقابل مس رفسنجان به مشکل برخواهند خورد.

محمدی راد خاطرنشان کرد: برنامه ما این است که دریافت های تیم حریف را به مشکل بیندازیم و با دفاع منظم از حملات آنها جلوگیری کنیم.

وی با سخت خواندن بازی بعدی تیمش در مقابل پیکان اظهارکرد: شناخت زیادی از آنها نداریم، سعی می کنیم بازی امروز آنها را ببینیم، اما به هرحال شناخت کامل نخواهیم داشت و امیدوارم بتوانیم شکل بازی خودمان را اول درست کنیم و بازی بهتری نسبت به امروز داشته باشیم و در نهایت مسائلی که در تمرینات آنها را انجام می دهیم در زمین پیاده کنیم.

وی همچنین در خصوص حذف وقت های استراحت فنی تیم ها اضافه کرد: من جزو منتقدان برداشتن تایم استراحت بودم، با توجه به اینکه دو تایم برای مباحث تبلیغاتی وارد والیبال شد در نهایت ۴ تایم استراحت در هر ست داریم که سهم هر تیم دو تایم است و این زمان برای استراحت و گوشزد کردن نکات مدنظر مربیان کافی است.

سرمربی تیم والیبال سپاهان در ارتباط با عملکرد بازیکنانش در ست چهارم و امتیازات رد وبدل شده بین دو تیم گفت: تجربه و کیفیت بازیکنان در آن لحظات به ما کمک کرد، دو دفاع خوب و سرویس خوب از سوی بازیکنان باتجربه ما تیم مس را تحت تاثیر قرار داد و نظم آنها را در حمله بهم زد، تا آن لحظه شانسی نداشتیم چرا که آنها خیلی خوب بازی می کردند، حتی اگر ست چهارم هم پیروز می شدند من حرفی نداشتم.

وی ادامه داد: تا لحظه ای که شروع به خوب سرویس زدن توسط فرهاد قائمی کردیم، توانستیم نظم دریافت آنها را بهم بزنیم و در منطقه ۴ زمین بازیکنی که تا آن لحظه نتوانسته بودیم دفاعش کنیم، دفاع کردیم و نتیجه ست چهارم را به نفع خود عوض کردیم.

وی در خصوص عملکرد سامان فائزی تصریح کرد: فائزی برای هماهنگی نیاز به زمان بیشتری دارد، شروع خوبی نداشت، اما از عمد فرصت بیشتری به او دادم که به بازی برگردد. به این بازیکنان نیاز دارم.

محمدی راد تاکیدکرد: تجربه تلخی که سال گذشته به دست آوردیم موجب شده که امسال ریسک بیشتری کنم، تلاش کردیم بازیکنانی را بگیریم که بتوانیم از آنها استفاده کنیم. یک لیگ بسیار فشرده و سخت خواهیم داشت. دو بازی در هفته و باید زمان کافی برای ریکاوری به بازیکن بدهیم.

وی افزود: اگر قرار باشد بازیکن هر هفته دو بازی انجام دهد، فرسوده می شود. آسیب این مسئله را فصل گذشته با از دست دادن مجتبی میرزاجانپور خوردیم، امسال سعی می کنیم از تمام نیروها استفاده کنیم و شرایطی فراهم کنیم که در صحت سلامت همه آنها را تا پلی اف داشته باشیم.

سرمربی تیم والیبال سپاهان تاکیدکرد: از حضور قائمی با توجه به بیماری که برای پدرش ایجاد شده و در بیمارستان بستری است باید تشکر کنم، شاهد بودید که با چشم اشکبار سالن را ترک کرد، امیدوارم که پدر ایشان سریع تر بهبودی پیدا کنند.

محمدی راد با تبریک روز سپاهان گفت: امروز روز خاصی برای تمام سپاهانی ها بود و خوشحالم که در این روز تیم فوتبال و والیبال هر دو بازی های خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند، امیدوارم زودتر هواداران را ببینیم و فدراسیون گروه هایی که باید مجوزها را صادر کنند تصمیم درست بگیرند، با توجه به ظرفیت سالن ما می توانیم با همین شرایط با اختصاص دادن ۳۰درصد سالن به تماشاگران اصفهانی که دو سال است از نزدیک والیبال ندیده اند و دلتنگ هستند را داشته باشیم، هواداران سپاهان در تمام سایت ها این مسئله را عنوان می کنند و البته باید از باشگاه بابت پخش های تلویزیون اینترنتی که دارند تشکر کنم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا