معروف‌ترین بازمانده بمباران اتمی هیروشیما درگذشت

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، «سونائو تسوبوی»، رئیس گروه بازماندگان بمباران اتمی هیروشیما به نام «نیهون هیدانکیو»  در ۹۶ سالگی و پس از بستری شدن در بیمارستانی در جنوب غربی ژاپن به علت نارسایی قلبی جان خود را از دست داد. زمانی که آمریکا در ۶ آگوست ۱۹۴۵ اولین

کد خبر : 1182
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اکتبر 2021 - 16:10
معروف‌ترین بازمانده بمباران اتمی هیروشیما درگذشت

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، «سونائو تسوبوی»، رئیس گروه بازماندگان بمباران اتمی هیروشیما به نام «نیهون هیدانکیو»  در ۹۶ سالگی و پس از بستری شدن در بیمارستانی در جنوب غربی ژاپن به علت نارسایی قلبی جان خود را از دست داد.

زمانی که آمریکا در ۶ آگوست ۱۹۴۵ اولین بمب اتمی خود را در هیروشیما انداخت و باعث مرگ ۱۴۰ هزار نفر شد، او ۲۰ سال داشت و در حال رفتن به کلاس درس بود.

تسوبوی، به گفته خودش، در این بمباران دچار سوختگی شدید شد و تا ۴۰ روز در کما بود؛ او بعدها در اثر عوارض تشعشعات هسته‌ای به دو نوع سرطان مبتلا شد و تمام عمر خود را تحت درمان بود.

در سال ۱۹۴۵ آمریکا در واپسین روز‌های جنگ جهانی دوم با حمله اتمی به شهر‌های ناکازاکی و هیروشیما منجر به جنایتی دردناک شد. تنها در هیروشیما ۱۴۰ هزار نفر به یک‌باره یا با چند روز فاصله جان خود را از دست دادند.

تسوبوی یک فعال ضد جنگ نیز بود که اقداماتش علیه اشاعه هسته‌ای بود. او در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه با آسوشیتدپرس در خصوص بمباران هیروشیما از واژه‌های قتل‌عام و نابودی یاد کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود