مقام سعودی: محمد بن سلمان به راحتی درباره قتل پادشاه سخن می گفت

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سعد الجابری، یک مقام ارشد سابق اطلاعاتی سعودی در یک گفتگوی تلویزیونی که از شبکه سی بی اس پخش شد، گفت: در سال ۲۰۱۴ محمد بن سلمان به خود می‌بالید که می‌تواند ملک عبدالله را برای رسیدن به قدرت به قتل برساند. محمد بن سلمان در آن زمان هیچ نقشی در پادشاهی پدرش بر عربستان نداشت.

این مقام ارشد سابق اطلاعاتی سعودی، اما برای گفته‌های خود در این برنامه تلویزیونی هیچ مدرکی ارائه نکرد. ملک عبدالله در ژانویه ۲۰۱۵ بر اثر مرگ طبیعی از دنیا رفت و پس از آن برادرش سلمان بن عبدالعزیز بر تخت پادشاهی عربستان نشست.

الجابری در این مصاحبه تلویزیونی تلویحاً به شاهزادگان سعودی هشدار داد ویدئویی ضبط کرده که در آن اسرار سلطنتی و برخی روابط شاهزادگان سعودی با آمریکا را فاش کرده است.

این مقام ارشد سابق سعودی که در حال حاضر در کانادا زندگی می‌کند هشدار داد در صورت کشته شدن این ویدئو منتشر خواهد شد.

گفته می‌شود محمد بن سلمان برای تحت فشار قرار دادن این مقام ارشد سابق سعودی برای بازگشت به عربستان دو فرزند وی را بازداشت کرده است.

کارشناسان می‌گویند در صورت بازگشت الجابری به عربستان وی ممکن است مانند بسیاری از مخالفان خاندان سعودی مورد آزار و شکنجه در زندان قرار گیرد و یا اینکه مجبور به تحمل حبس خانگی شود.

الجابری ۶۲ ساله در این برنامه همچنین تصریح کرد: محمد بن سلمان تا زمانی که جسد من را نبیند آرام نمی‌گیرد، زیرا او از اطلاعاتی که من در اختیار دارم می‌ترسد. 

وی همچنین از دولت بایدن تقاضا کرد برای آزادی فرزندانش که در زندان های عربستان هستند میانجیگری کند. دولت سعودی برای تحت فشار قرار دادن این مقام اطلاعاتی هم اینک دو فرزند وی را در زندان محبوس کرده و آنها را شکنجه می کند. 

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا