مهربانی به سبک آرایشگر خوشنام گرگانی

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- مریم شریفی: بنر بزرگی در کنار یک آرایشگاه مردانه نصب شده بود که نظر من را به خود جلب کرد؛ روی آن نوشته شده بود «در این آرایشگاه اصلاح افراد کم بضاعت به صورت رایگان انجام می شود و اصلاح بیمارانی که توان مراجعه به آرایشگاه را ندارند با حضور در

کد خبر : 6278
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 نوامبر 2021 - 8:17
مهربانی به سبک آرایشگر خوشنام گرگانی

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- مریم شریفی: بنر بزرگی در کنار یک آرایشگاه مردانه نصب شده بود که نظر من را به خود جلب کرد؛ روی آن نوشته شده بود «در این آرایشگاه اصلاح افراد کم بضاعت به صورت رایگان انجام می شود و اصلاح بیمارانی که توان مراجعه به آرایشگاه را ندارند با حضور در منزل انجام می شود»؛ وارد آرایشگاه شده تا با این آرایشگر مهربان بیشتر آشنا شوم.

بعد از ورود متوجه شدم آرایشگاه متعلق به «حامد طلوعی» از آرایشگران خوشنام و رییس اتحادیه آرایشگران گرگان است، هنرمندی که ثابت کرده برای کار خیر نه نیازی به ثروت افسانه ای است و نه نیازی به تخصص خاص و یا حتی روابط اداری پیچیده و صرف داشتن تنها یک دل بزرگ کافی است تا هر شخصی با هر شغل و موقعیتی که دارد بتواند از توانمندی های خود برای کمک به دیگران بهره گیرد.

گفتگویی صمیمانه خبرگزاری مهر را با این آرایشگر گرگانی در زیر بخوانید:

* چند سال است که به شغل آرایشگری مشغول هستید؟

۱۷ سال است که آرایشگر بوده و در حال حاضر رئیس اتحادیه آرایشگران گرگان هم هستم.

* چطور شد که به فکر اصلاح رایگان نیازمندان افتادید؟

کار خیر به دلیل نیاز ندارد؛ خداوند به طور فطری حس نوع دوستی را در وجود همه انسان ها قرارداده و اگر کسی از این راه فاصله بگیرد باید دنبال دلیلش بگردد.

به عقیده من شاید بعضی از ما آدم ها به سبب گناه و یا غفلت هایی که در زندگی داریم از این فطرتمان فاصله می گیریم و کار خیر صرفاً یک عمل طبیعی در زندگی انسان است.

مهربانی به سبک آرایشگر خوشنام گرگانی

*در مورد این بنر که کنار مغازه نصب کردید، توضیح بدید؟

قبلاً اصلاح دانش آموزان کم بضاعت را به صورت رایگان انجام می دادم ولی بعداً به این فکر افتادم که به افراد نیازمند بیشتری کمک کنم لذا با بنر بزرگ آن را اعلام کردم.

نصب بنر یک حُسن بزرگ برای مشتریان کم بضاعت دارد و آن این است که مشتریان با یک تماس خود را معرفی کرده و در مراجعه عزت نفس آن ها حفظ می شود.

* در مورد نحوه اصلاح بیماران در منزل توضیح بدهید؟

هر کسی که به کمک ما نیازمند باشد باید از وی حمایت کنیم و این نیاز همیشه مالی نیست، به طور مثال خانواده های زیادی هستند که در منزل خود بیماران قطع نخاعی، معلول و حتی کرونایی دارند که مراجعه به آرایشگاه برایشان سخت است لذا به منزل این افراد رفته و سر مشتریان را در منزل اصلاح می کنیم.

* میزان استقبال مردم از طرح اصلاح رایگان چه طور است و آیا این کار باعث نمی شود شما از لحاظ اقتصادی دچار مشکل شوید؟

استقبال مردم خوب بوده است. البته به غیر از مردمی که حضوری تشریف می آوردند، برخی از موسسات تحت پوشش بهزیستی هم با تعداد بالایی از دانش آموزان می آیند.

من قصد شعاردادن ندارم ولی همه ما در احادیث مختلف شنیده ایم که «با هر دستی بدهی با همان دست پس می گیری» و یا «اگر در راه خدا مالی را بدهید خداوند چند برابر آن را به شما برمی گرداند» ما این جملات ارزشمند را فقط شنیده ایم ولی اگر هر شخصی بخشیدن در راه خدا را شروع کند به صورت کاملاً عملی در زندگی آن را می بیند همانطور که من دیدم.

مهربانی به سبک آرایشگر خوشنام گرگانی

با بخشیدن مال حال دلت خوب می شود و با پول گرفتن حال جیبت خوب می شوداز طرفی با بخشیدن مال حال دلت خوب می شود ولی با پول به دست آوردن حال جیبت خوب می شود و قطعاً حال دل آدم خوب باشد خیلی شادتر خواهی بود.

یک خاطره در این زمینه تعریف می کنم، روز پنجشنبه اوج کار ما بود که از دو تا موسسه تعدااد بالایی دانش آموز برای اصلاح رایگان به آرایشگاه آوردند، دو تا از دانش آموزان هم معلول بودند و مجبور شدم دوتا از شاگردانم را به موسسه بفرستم،

آن روز سرمان خیلی شلوغ شد و تا ظهر کار اصلاح دانش آموزان طول کشید و مجبور شدیم مشتریان دیگر را رد کنیم ولی عصر همان روز تعداد مشتریان ما زیاد شد به طوری که در پایان روز نه تنها دخل ما کم نشده بود بلکه از روزهای دیگر هم بیشتر بود.

* آیا اینکار شما باعث الگوبرداری آرایشگران دیگر هم در سطح شهرستان شده است؟

بله من چند آرایشگر بعد از خودم دیدم که اقدام به اصلاح رایگان افراد نیازمند کردند و واقعا خوشحال شدم و نه تنها آرایشگران بلکه در اصناف دیگر در سطح شهر می بینم مثلا روی شیشه یک رستوان نوشته شده بود در این مکان به بانوان باردار غذای رایگان داده می شود و یا دادن نان رایگان در برخی نانوایی ها که واقعا دیدنش حال همه ما را خوب می کند.

غیر از صاحبان مشاغل، چندین بار پیش آمد که مشتریانی آمدند و به جای دستمزد یک نفر دستمزد دو نفر را حساب کردند و گفتند این دستمزد اضافه را برای مشتریان نیازمند می دهند و در پاسخ من که گفتم نیازی به این کار نیست و اینجا اصلاح رایگان انجام می شود، گفتند که دوست دارند آنها هم در این کار سهیم باشند.

* حرف آخر؟

روزی همه ما آدم ها را خداوند تعیین کرده و آنچه را قرار است در سفره ما قرار بگیرد عیناً بدون کم و کاست به ما می رسد و با کمک به همدیگر هیچ مالی از کیسه ما کم نمی شود، فقط حال دلمان خوب می شود و خداوند با برکت مال برای ما جبران می کند.

هیچ منتی با کمک به دیگران بر سر کسی نیست و من هم ندارم، زیرا با کمک به دیگران قبل از همه به رشد انسانیت در وجودمان کمک می کنیم و این با هیچ چیزی در دنیا قابل قیاس نیست.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.