مهلت ۴۸ ساعته عربستان به سفیر لبنان برای ترک این کشور / ریاض سفیر خود را از لبنان فراخواند

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العربیه، خبرگزاری رسمی عربستان، امروز (جمعه) گزارش داد که عربستان سفیر خود در لبنان را فراخوانده و همچنین از سفیر لبنان در این کشور خواسته است تا ظرف ۴۸ ساعت آینده این کشور را ترک کند.

عربستان سعودی همچنین تصمیم گرفت تمام واردات لبنان به این کشور را متوقف کند.

دولت عربستان با صدور بیانیه‌ای در این باره مدعی شد: «به منظور امنیت شهروندان با توجه به بی‌ثباتی فزاینده وضعیت امنیتی در لبنان، دولت پادشاهی ممنوعیت سفر شهروندان به لبنان اعلام می‌کند.»

در ادامه این بیانیه ادعا شده است: «ما به شهروندان لبنانی مقیم پادشاهی علاقه‌مندیم و آنچه ازسوی مقامات لبنانی صادر می‌شود را بیانگر مواضع جامعه لبنانی مقیم عربستان نمی‌دانیم.»

عربستان  همچنین ادعا کرد که لبنان هیچ اقدامی برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به این کشور انجام نداده و در زمینه استرداد همکاری نکرده است. این نقض توافقنامه همکاری قضایی ریاض است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «از نتیجه روابط با جمهوری لبنان به دلیل نادیده گرفتن واقعیت‌ها ازسوی مقامات این کشور و عدم اقدام به اصلاحات در این کشور، متأسفیم.»

عربستان همچنین فعالیت حزب‌الله در لبنان و حمایت نیرو‌های انصارالله را مورد انتقاد قرار داد.

این اقدام درپی مصاحبه جورج قرداحی،  با شبکه “الجزیره” جنگ یمن را «جنگی پوچ» خوانده بود که باید متوقف شود، صورت می‌گیرد. او تأکید کرده بود که گروه انصارالله از خود دربرابر بمباران و حمله خارجی دفاع می‌کنند.

بعد از این سخنان اعتراضاتی علیه او در کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس شروع شد و حتی عربستان، امارات و بحرین، سفیر لبنان در خاک خود را احضار کردند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا