مکرون خواستار پیمان جدید «صلح و دوستی» بین اتحادیه اروپا و آفریقا شد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه «بازسازی پیمان صلح و دوستی با آفریقا» تحت نظارت اتحادیه اروپا و همچنین مدیریت بحران مهاجران در سطح اروپا را خواستار شد.

رئیس جمهور فرانسه در مراسم شام با نمایندگان پروتستان‌های فرانسه گفت: «یکی از اهداف من در دوره‌ای که فرانسه ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده می‌گیرد، تلاش برای بازسازی یک پیمان صلح و دوستی با آفریقا است که یکی از داده‌های آن این خواهد بود که اروپایی‌ها چگونه به جوانان آفریقایی فرصت‌هایی را در قاره خود می‌دهند.»

وی ضمن آنکه خواستار محافظت در برابر مهاجرت‌های غیرقانونی، بازگرداندن نظام‌مند مهاجران به کشور‌های اصلی خود و اصلاح منطقه شنگن شد، افزود: «باید با کشور‌های مبدأ (مهاجران) به ویژه آفریقا، به فکر یک سیاست مهاجرتی سازمان یافته باشیم».

مکرون گفت: «در برابر فشار مهاجرتی شدید سال‌های اخیر در جوامعی که با مشکل ادغام مهاجران مواجه هستند، باید شرایط ادغام (این افراد با جامعه) را بهبود بخشید از جمله برای کسانی که از مدتی طولانی وارد اروپا شده اند، اما در عین حال باید تلاش کرد از ورود مهاجران جدید جلوگیری کرد، زیرا برای جوامع ما و برای قاره اروپا این امر غیرقابل تحمل است؛ زیرا بیشتر مهاجرانی که وارد اروپا می‌شوند و درخواست پناهندگی می‌کنند، واجد شرایط پناهندگی نیستند.»

رئیس جمهور فرانسه افزود: «بیشتر کسانی که برای درخواست پناهندگی می‌آیند، از کشور‌هایی هستند که ما با آن‌ها روابط دیپلماتیک کاملی داریم و ما به آن‌ها ده‌ها و حتی صد‌ها هزار روادید می‌دهیم. پس از یک سال، آن‌ها در شرایطی غالبا غیرقانونی در کشور مستقر می‌شوند و یک زندگی عادی می‌سازند.»

این در حالی است که مکرون و بیشتر سران اروپا و آمریکا همچنان به کشور‌های عربی و اسلامی نگاه از بالا به پایین و توام با تحقیر دارند. به باور آنان مردمان ما همچنان تحت استعمار آنان هستند و زبانی جز زور نمی‌فهمند. آنان فراموش کرده اند که در کشوری مانند الجزایر در جنگ برای آزادسازی این کشور بیش از ۵ میلیون رزمنده جان خود را فدا کردند. این اتفاق در بیشتر کشور‌های عربی و اسلامی در قاره‌های آفریقا و آسیا تکرار شده است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا