میزبانی از ۳۰۰ تنیس‌باز خارجی در مسابقات کیشفدراسیون تنیس قرار است ۱۰۰ روز مسابقه در کیش برگزار کند و پیش‌بینی می‌شود ۳۰۰ ورزشکار خارجی در این مسابقات شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، فدراسیون تنیس با سازمان منطقه آزاد کیش برای برگزاری ۱۰۰ روز مسابقه تفاهم نامه همکاری امضا کرد. داود عزیزی رییس فدراسیون تنیس در نشست خبری بیان کرد: ۱۰۰ روز مسابقه بین‌المللی و داخلی از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند در کیش برگزار خواهد شد. مسابقات شامل جام حذفی مردان و زنان، جام خلیج فارس، مسابقات فیوچرز، تور جهانی جوانان J200 برای اولین بار در کیش برگزار خواهند شد.  مسترز پیشکسوتان که بین المللی است هم در کیش برگزار می‌شود. برآورد ما این است ۳۰۰ ورزشکار خارجی را میزبانی خواهیم کرد. 

او ادامه داد: ما از ۱۳ بهمن مسابقات دیویس کاپ را داریم و در تهران میزبان تیم استونی هستیم و مسابقات کیش زمینه‌ای برای آمادگی تیم ملی ایران می‌شود.

کیش شرایط برگزاری مسابقه در نیمه دوم سال را دارد

عزیزی در پاسخ به این پرسش که برگزاری ۱۰۰ روز مسابقه در کیش باعث نمی‌شود بقیه مناطق ایران بی بهره بمانند؟ تاکید کرد: مسابقات تنیس نیاز به شرایط خاص آب و هوایی دارد و ما  در نیمه دوم سال مجبوریم به نقاطی از کشور برویم که امکان برگزاری وجود دارد. کیش از شرایط بهتری برخوردار است. 

عزیزی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه چقدر به دنبال برگزاری کلاس مربیگری و داوری سطح بالا و برگزاری اردوهای مشترک هستید؟ گفت: تنیس رشته انفرادی است. برگزاری فیوچرزها که یک دهه متوقف بود و دوباره از سر گرفته شد، زمینه ای برای حضور بازیکنان خارجی می‌شود. 

مجموعه استقلال تحویل فدراسیون داده شد

عزیزی در مورد تعیین تکلیف واگذاری زمین تنیس استقلال به فدراسیون گفت: عملا مجموعه استقلال تحویل مجموعه فدراسیون شد. با بهره‌برداری شاهد خبرهای خوبی برای بازیکنان تیم ملی و ۱۰۰ نفر اول ایران خواهیم بود. 

برگزاری بازی پلی آف در شیرودی

رییس فدراسیون در پاسخ به این پرسش که مرحله پلی آف مسابقات دیویس کاپ در کدام زمین برگزار می‌شود ؟ تصریح کرد: سالن شیرودی را آماده کنیم که مسابقه آنجا برگزار شود. ارتفاع تهران به ما کمک می‌کند و باید از میزبانی خود استفاده کنیم تا استونی را شکست دهیم و در گروه دو جهانی بمانیم. برآورد کمیته فنی بر این بود که تیم استونی در سطح دریا خوب بازی می‌کند اما در ارتفاع، برد آنچنانی نداشتند و ارتفاع ۱۳۰۰ متری تهران به ما کمک  می‌کند. 

بهترین میزبانی مسابقات تنیس را خواهیم داشت

رحیم سرهنگی مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز گفت: تفاهم نامه ای که امروز امضا می‌شود، دریچه جدیدی را به روی فدراسیون تنیس و گردشگری کیش باز می‌کند. ما تلاش کردیم هر آنچه لازم است را برای مسابقات فیوچرز فراهم کنیم. از طرفی در اهداف خودمان در منطقه آزاد  کیش برگزاری رویدادهای بین المللی را داریم تا مردم سراسر جهان به کیش بیایند. مسابقات تنیس می تواند زمینه برای رسیدن به این هدف باشد. ما تلاش می کنیم بهترین میزبانی را داشته باشیم تا زمینه ای برای گرفتن مسابقات سطح بالاتر تنیس باشد. 

او ادامه داد: یکی از اتفاقات خوب این است که  برای خارجی‌ها نیاز به ویزا نیست و همین مسئله باعث می‌شود حضور خارجی ها تسهیل شود و پرواز روزانه هم به دبی گذاشته‌ایم تا شرایط حضور در کیش راحت‌تر شود. امیدواریم که ۱۰۰ روز میزبان هستیم، برای همه شرکت کنندگان به یادماندنی باشد. امیدوارم تعداد گردشگران افزایش پیدا کند. ما زمین فوتبال خوبی هم در کیش داریم و دنبال این هستیم یک مسابقه بین المللی فوتبال هم در کیش برگزار شود. 

تخفیف ۵۰ درصدی هتل برای تماشاگران تنیس 

سرهنگی در پاسخ به این پرسش که ۱۰۰ روز مسابقه دارید اما هزینه های سفر به کیش سنگین است و آیا تسهیلاتی برای مردم ایران در نظرگرفته شده است تا بتوانند تماشاگر مسابقات تنیس باشند؟ گفت: رییس جامعه هتل داران هم در این نشست حضور دارد و برای کسانی که برای دیدن مسابقه بیایند، ۵۰ درصد تخفیف جهت اقامت در هتل لحاظ می‌شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا