میقاتی:جامعه جهانی جلوی تروریسم اسرائیل را بگیرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،«نجیب میقاتی» نخست وزیر دولت موقت لبنان طی سخنانی در جلسه شورای وزیران این کشور به درگیری کنونی با دشمن صهیونیستی اشاره و اعلام کرد: تداوم حملات اسرائیل به جنوب لبنان و کشتار عامدانه غیرنظامیان، ویرانی شهرها و سوزاندن محصولات زراعی، یک اقدام مخرب و تروریستی است که نباید تنها به محکومیت آن اکتفا کرد؛ بلکه جامعه بین‌المللی وظیفه دارد به جنایت‌های اسرائیل پایان دهد.

نجیب میقاتی افزود: ما از ابتکار کشورهای دوست و همچنین کشورهای تصمیم گیرنده، برای توقف حملات اسرائیل و نیز از قطعنامه شماره 2732 شورای امنیت که نقشه راه را برای توقف جنگ غزه تعیین کرده، استقبال می‌کنیم. این قطعنامه باید به سرعت اجرا شود تا راه وقوع یک جنگ گسترده در منطقه را مسدود کند.

وی با تاکید بر لزوم فشار کشورهای عربی و اسلامی و جامعه بین‌المللی بر دشمن صهیونیستی جهت توقف تجاوزات آن علیه لبنان و غزه تاکید کرد: ما در همه فعالیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای حمایت از غزه شرکت می‌کنیم.

وی در ادامه به بحث خلاء سیاسی در لبنان که مدتی طولانی از آن می‌گذرد اشاره کرده و اظهار داشت: حدود یک سال از آخرین جلسه برای انتخاب رئیس جمهور جدید می‌گذرد و ما همچنان در حال بحث در زمینه نوع گفتگو و اشکال آن هستیم. اما همه می‌دانند که گفتگو تنها راه برای حل بحران انتخاب رئیس جمهور است تا بتوانیم مجدداً ثبات و نظم را به نهادهای دولتی کشور برگردانیم.

نجیب میقاتی خواستار انتخاب فوری رئیس جمهور جدید برای نجات لبنان از چالش‌ها و خطراتی شد که به ویژه در بازه حساس کنونی، این کشور را تهدید می‌کند.

انتهای پیام/

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا