نجات جهان از گرسنگی؛ تنها ۲ درصد ثروت یک آمریکایی کافی است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: «دیوید بیزلی» (David Beasley) مدیر برنامه جهانی غذا سازمان ملل دراین زمینه با اشاره بخصوص به   «جف بزوس» و «الون ماسک»  دو مولتی میلیاردر آمریکایی گفت که تنها دو درصد از ثروت الون ماسک قادر است تا مشکل گرسنگی در جهان را رفع کند.

مدیر برنامه جهانی غذا سازمان ملل درباره این هشدار به شبکه خبری سی ان ان گفت: میلیاردرها باید دست به کار شوند، برای کمک به ۴۲ میلیون نفر از مردم جهان که حقیقتا چنانچه به فریاد آنها نرسیم از گرسنگی خواهند مرد،   تنها به شش میلیارد دلار پول نیاز است.

سی ان  ان در ادامه گزارش داد: ثروت الون ماسک مدیر شرکت «تسلا» بنابر اعلام بلومبرگ، ۲۸۹ میلیارد دلار است و با این حساب مدیر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد از این  میلیاردر آمریکایی می خواهد که تنها ۲ درصد از ثروتش را دراین زمینه اهدا کند.

نجات جهان از گرسنگی؛ تنها ۲ درصد ثروت یک آمریکایی کافی است
«دیوید بیزلی» (David Beasley) مدیر برنامه جهانی غذا سازمان ملل

 بحران های جهانی سبب ساز قحطی و گرسنگی

سی ان ان درادامه گزارش نوشت: مدیر برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد گفت که «توفان» برخاسته از چندین بحران جهانی، نظیر تغییرات آب وهوایی و شیوع بیماری کووید-۱۹، بسیاری از کشورها را با بحران قحطی و گرسنگی مواجه ساخته است.

این شبکه خبری آمریکایی افزود: بنابر  گزارش برنامه جهانی غذا سازمان ملل که روز دوشنبه گذشته (۳ آبان) انتشار یافت، نیمی از جمعیت افغانستان، حدود ۲۰ میلیون نفر،   با بحران گرسنگی حاد مواجه اند؛ این گزارش همچنین نتیجه گیری می کند بیکاری و بحران اقتصادی، این کشور را در لبه یک بحران انسانی قرار داده و جان  سه میلیون و ۲۰۰هزار کودک زیر پنج سال را در افغانستان با خطر مواجه ساخته است.

نجات جهان از گرسنگی؛ تنها ۲ درصد ثروت یک آمریکایی کافی است

افزایش دارایی میلیاردرهای آمریکایی در دوران کرونا

این رسانه تصویری آمریکایی افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا دارایی میلیاردرهای آمریکایی افزایش یافت بطوریکه بنابر اعلام موسسه  مطالعات در امور عدالت مالیاتی آمریکا،  درماه اکتبر مجموع ثروت آنها به پنج تریلیون و ۴۰ میلیارد دلار رسید.

**۱۳۰۲**

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا