نماینده مجلس: رفع ناترازی بنزین در گرو اصلاح موتور خودرو‌های پرمصرف داخلی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : فارس: رمضانعلی سنگدوینی با اشاره به راهکار‌های جلوگیری از ناترازی بنزین، بر ضرورت ‌رفع مشکلات موتور خودرو‌های تولید داخل تأکید کرد و افزود: خودرو‌های داخلی اثرات زیادی در مصرف بنزین در کشور دارند و به نوعی باید گفت خودرو‌های داخلی بیش از استاندارد بنزین می‌سوزانند. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای

کد خبر : 232338
تاریخ انتشار : شنبه 10 فوریه 2024 - 18:26
نماینده مجلس: رفع ناترازی بنزین در گرو اصلاح موتور خودرو‌های پرمصرف داخلی است
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رمضانعلی سنگدوینی با اشاره به راهکار‌های جلوگیری از ناترازی بنزین، بر ضرورت ‌رفع مشکلات موتور خودرو‌های تولید داخل تأکید کرد و افزود: خودرو‌های داخلی اثرات زیادی در مصرف بنزین در کشور دارند و به نوعی باید گفت خودرو‌های داخلی بیش از استاندارد بنزین می‌سوزانند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر صنعت خودروی ما یک صنعت دولتی بوده و باید از این شرایط خارج شویم، بنابراین ما باید صنعت خودرو را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا این بخش کیفیت خودرو را ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه خودرو‌های داخلی باید بهینه مصرف کنند، بیان کرد: ما به جای اینکه واردات بنزین داشته باشیم و حدود ۳ الی ۴ میلیارد دلار در این بخش هزینه کنیم، باید به سمت تحول صنعت خودرو پیش برویم و موتور خودرو‌های داخلی را اصلاح کنیم ضمن آنکه به سمت تولید خودرو‌های دوگانه سوز و همچنین با مصرف بنزین پایین‌تر برویم.

سنگدوئینی درباره تمرکز بر سوخت‌های جایگزین بنزین نظیر انرژی الکترونیکی، گاز سی‌ان‌جی و ال پی جی بر لزوم به کارگیری آن‌ها جهت حل ناترازی بنزین، تأکید کرد و افزود‌: در حال حاضر بسیاری از کشور‌های دنیا از سوخت‌های متنوع استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صنعت خودرو باید در راستای جلوگیری از ناترازی بنزین متحول شود.

برچسب ها :

ناموجود