نگرانی اکثر آمریکایی‌ها نسبت به پیامدهای تغییرات اقلیمی

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نتایج این نظرسنجی جدید مرکز “نورک” و خبرگزاری آسوشیتدپرس در حالی منتشر شده است که از هر ۱۰ آمریکایی ۶ نفر معتقدند که سرعت گرمایش کره زمین در حال افزایش است.

۵۵ درصد از شرکت‌کنندگان نظرسنجی خواهان این هستند که کنگره آمریکا لایحه‌ای را تصویب کند تا تضمین شود بیشتر منابع برقی از انرژی های پاک تامین شود.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که جو بایدن همچنان تلاش می کند لایحه ای مربوط به تغییرات اقلیمی پیش از نشست آب و هوایی سازمان ملل در کنگره آمریکا تصویب شود.

پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا، این کشور را از توافقنامه آب و هوایی پاریس خارج کرد، دولت بایدن پس از حضور در کاخ سفید ابراز امیدواری کرد که دولت جدیدش با جامعه جهانی بر سر کاهش پیامدهای ناشی از تغییرات اقلیمی همکاری کند.

هنوز مشخص نیست که آیا بایدن می تواند به لایحه موردنظرش در کنگره پیش از اجلاس آب و هوایی گلاسکئ دست یابد یا خیر.

۵۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که گرمایش زمین یک مسئله بسیار مهم برای آنها به حساب می آید این آمار در نظرسنجی قبلی حدود ۴۹ درصد بود.

۵۱ درصد نیز اعلام کردند که حوادث اخیر ناشی از تغییرات آب و هوایی از جمله طوفان ها، آتش سوزی های جنگل ها و دیگر بلایای طبیعی در دیدگاهشان نسبت به مهم بودن پیامدهای آب و هوایی تاثیر داشته است.

۷۵ درصد از آمریکایی ها معتقدند که تغییرات آب و هوایی و پیامدهای ناشی از آن در حال روی دادن است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا