نگرانی رژیم صهیونیستی از سامانه‌های ضد هوایی ایران

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از جروزالم پست، سامانه‌های ضدهوایی ایرانی، چالش جدید رژیم صهیونیستی در سوریه است.

جروزالم پست نوشت: ایران با هدف به چالش کشیدن جت‌های نیروی هوایی اسرائیل، شروع به استقرار سامانه‌های ضد هوایی خود در سوریه کرده است. جایی که جت‌های اسرائیلی به طور معمول حملات هوایی انجام می‌دهند.

 بر اساس گزارش‌های خارجی، رژیم صهیونیستی صد‌ها حمله در سوریه انجام داده است تا مانع نفوذ ایران در سوریه و لبنان شود. در طول سال گذشته، در حالی که حملات این رژیم در سوریه تشدید شده است، زمان پاسخ از سوی  پدافند هوایی سوریه سریع‌تر شده است. این امر منجر به تغییر نحوه عمل نیروی هوایی رژیم صهیونیستی (IAF) در طول چنین عملیاتی شده است. در سال ۲۰۱۸، در جریان عملیات رژیم صهیونیستی در سوریه، یک فروند F-۱۶ در شمال اراضی اشغالی پس از اصابت موشک اس- ۲۰۰ از سوی نیرو‌های سوری سقوط کرد.

این روزنامه افزود: ایران اولویت اصلی ارتش رژیم صهیونیستی و رئیس ستاد کل آن است. آویو کوخاوی بودجه دفاعی اضافی را برای آمادگی جنگی و تمرینات نظامی بیشتر در نظر گرفته است. نیروی هوایی این رژیم همچنین تمرینات فشرده را برای سناریو‌هایی که در آن تاسیسات هسته‌ای ایران هدف قرار می‌گیرند، از سر گرفته است.

جروزالم پست نوشت: ایران در تلاش برای به چالش کشیدن جت‌های اسرائیلی، استقرار سامانه های  ضدهوایی خود را تغییر داده و رادار‌های آن‌ها را از پرتابگر‌های موشک جدا کرده است. چنین اقدامی جت‌های اسرائیلی بیشتری را مجبور می‌کند در هر عملیات احتمالی علیه برنامه هسته‌ای این کشور شرکت کنند.

روزنامه جروزالم پست اذعان کرد که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی می‌داند که صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران قوی و قابلیت‌های پهپادی آن نگران‌کننده است و این تهدیدی بزرگ برای تل آویو است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا