هشتگ «اردوغان استعفا» ترند شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، هشتگ «اردوغان استعفا» پس از هشتگ های مرتبط با سیاست‌های پولی و اقدامات و عملکرد نامناسب اقتصادی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور، در صدر هشتگ های ترند شده بین کاربران این کشور در شبکه توییتر قرار گرفت.
هشتگ مذکور و هشتگ های مرتبط پس از آن ترند شدند که لیر ترکیه کاهش ارزش شدیدی را در برابر دلار آمریکا تجربه می‌کند.
یکی از عوامل عمده و موثر در این مسئله، احضار و اخراج ۱۰ سفیر کشورهای اروپایی و آمریکا توسط اردوغان است.

این در حالی است که خبرگزاری ANKA ترکیه به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که دیپلمات‌های وزارت خارجه ترکیه سعی بر منصرف کردن اردوغان از عنصر نامطلوب خواندن سفرای این کشورها داشتند اما تلاش آنها با شکست مواجه شد.

پیشتر رئیس جمهور ترکیه روز شنبه در سخنانی خواستار اخراج سفرای ۱۰ کشور شد و در این خصوص گفت که طبق دستوری که به «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه این کشور ابلاغ شده است، ۱۰ نفر از سفیران کشورهای خارجی به عنوان عناصر نامطلوب شناخته می‌شوند.
این در حالیست که وزارت امور خارجه ترکیه چندی پیش سفرای آمریکا، آلمان، دانمارک، فنلاند، فرانسه، هلند، سوئد، کانادا، نروژ و نیوزلند را به دلیل اظهارنظر در مورد پرونده «عثمان کاوالا» به این وزارتخانه احضار کرده بود.
سفرای این ۱۰ کشور در حساب‌های کاربری خود در رسانه‌های اجتماعی خواستار آزادی «عثمان کاوالا» شده و بازداشت وی را «سایه‌ای بر دموکراسی» خوانده بودند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا