هشدار اتحادیه عرب نسبت به تبعات منطقه‌ای عملیات رژیم صهیونیستی در رفح

دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به تبعات خطرناک عملیات نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی در شهر رفح غزه هشدار داد. به گزارش ایسنا، «جمال رشدی» سخنگوی «احمد ابوالغیط» دبیرکل این اتحادیه به نقل از وی گفت نیت اشغالگران برای آواره کردن صدها هزار آواره فلسطینی که به شهر رفح؛ آخرین پناهگاه در برابر حملات بی‌وفقه رژیم صهیونیستی

کد خبر : 232508
تاریخ انتشار : یکشنبه 11 فوریه 2024 - 0:55
هشدار اتحادیه عرب نسبت به تبعات منطقه‌ای عملیات رژیم صهیونیستی در رفح

دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به تبعات خطرناک عملیات نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی در شهر رفح غزه هشدار داد.

به گزارش ایسنا، «جمال رشدی» سخنگوی «احمد ابوالغیط» دبیرکل این اتحادیه به نقل از وی گفت نیت اشغالگران برای آواره کردن صدها هزار آواره فلسطینی که به شهر رفح؛ آخرین پناهگاه در برابر حملات بی‌وفقه رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان پناه برده‌اند، طرحی آشکار و کاملا مردود است. این اقدام تهدیدی خطرناک برای امنیت منطقه محسوب می‌شود.

وی افزود آواره کردن صدها هزار فلسطینی نقض قوانین بین‌المللی و انسانی است و علاوه بر آن تخطی از خطوط قرمز مصر موجب تشدید در منطقه می‌شود.

طبق گزارش روسیاالیوم، سخنگوی ابوالغیط به نقل از وی تاکید کرد جهان باید به خطر اقدامات رژیم صهیونیستی که توسط جناح راست افراطی هدایت می‌شود، توجه کند، اقداماتی که هدف از آن تخلیه نوار غزه و پاکسازی قومی همه جانبه است.

وی تصریح کرد مقامات رژیم صهیونیستی نه تنها نیت خود را درباره کوچاندن مردم غزه پنهان نمی‌کنند بلکه به دنبال بازگرداندن شهرک نشینان صهیونیست به نوار غزه هستند. این مساله می‌طلبد جامعه جهانی برای ممانعت از فاجعه‌ای اقدام کند که در صورت وقوع ممکن است وضعیت منطقه را وخیم‌تر کند.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» روز جمعه نوشت ارتش رژیم صهیونیستی طرح انجام عملیات نظامی در رفح را تصویب کرده است.

انتهای پیام

 

برچسب ها :

ناموجود