همکاری سازمان حمایت و وزارت راه در افزایش عرضه روغن موتور

عباس تابش در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد جزئیات جلسه سامانه جامع تجارت برای کالاهای هدف، اظهار کرد: با توجه به ثبت اسناد در سامانه جامع تجارت و با عنایت به انجام تست موفق بین سامانه‌های تولید و فروش شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سامانه جامع تجارت باید زیرساخت لازم جهت ایجاد وب سرویس توسط مجتمع‌های پتروشیمی ایجاد شود. همچنین شرکت بورس کالای ایران و مجتمع‌های پتروشیمی موظف هستند اطلاع رسانی لازم را در خصوص لزوم ثبت نام اخذ کد نقش و ثبت انبار به خریداران محصولات پتروشیمی انجام و گزارش مربوطه را به سازمان حمایت ارسال کنند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص شرکتهای تولیدکننده روغن موتور گفت: شرکتهای تولیدکننده روغن موتور ضمن اهتمام ویژه در امر ثبت کلیه اطلاعات مربوط تولید، موجودی و فروش روغن موتور تصفیه اول در سامانه جامع تجارت به صورت هفتگی، باید باقید فوریت و حداکثر ظرف ۷۲ ساعت، نسبت به ثبت کالا اطلاعات میزان فروش و انتقال مالکیت روغن موتور به عاملین و نمایندگی‌های فروش شرکت اقدام کنند.

وی افزود: طی مذاکره با وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و استانداری‌ها، به عاملان و فعالان دارای کد نقش اعلام شده که می‌توانند نسبت به دریافت روغن موتور مازاد اقدام کرده و از فروش به عاملانی که دارای کد نقش نیستند، خودداری شود.

نظارت ویژه بر واحدهای لوازم خانگی

تابش در خصوص لوازم خانگی گفت: اداره کل بازرسی و مبارزه با قاچاق کالاهای سرمایه‌ای موظف است به صورت میدانی از انبارهای واحدهای توزیعی اعم از عمده فروشی و خرده فروشی در خصوص لوازم خانگی (پنج قلم اولویت دار) بازرسی به عمل آورده و گزارش مرتبط را ارائه کند و همچنین انجمن‌های ذیربط موظف هستند بر اساس گزارش مأخوذه از سامانه جامع تجارت فهرست واحدهایی که هنوز نسبت به ثبت نام در سامانه و اخذ کد نقش اقدام نکرده اند را ارائه کنند.

وی با اشاره به اطلاعات در زمینه پوشک خردسال اظهار کرد: به منظور امکان دستیابی انجمن صنایع سلولزی بهداشتی برای پیگیری از واحدهای تولیدی جهت ثبت اطلاعات تولید و فروش در سامانه جامع تجارت، دسترسی لازم در سامانه جامع تجارت برای نماینده انجمن توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صورت خواهد پذیرفت.

وی در زمینه ثبت شیر خشک در سامانه افزود: کلیه واحدهای تولیدکننده و مصرف کننده موظف به اعلام میزان موجودی انبار خود از طریق سامان جامع انبارها و سامان جامع تجارت هستند.

لازم به ذکر است، بر این اساس چنانچه واحدهای مذکور نسبت به اعلام موجودی کل و یا قسمتی از کالا و شیرخشک صنعتی خود اقدام نکرده اند موظف هستند در اسرع وقت نسبت به ثبت اطلاعات مذکور اقدام کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا