واکنش نمایشی انگلیس به اقدامات غیرقانونی اسرائیل در فلسطین اشغالی

به گزارش امروز (پنجشنبه) ایرنا، «جیمز کلورلی» معاون خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه انگلیس در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای دولت لندن منتشر شد، از رژیم صهیونیستی خواست که «در خصوص تصمیم اتخاذ شده در ۲۴ و ۲۷ اکتبر در مورد توسعه شهرک‌سازی ها در کرانه باختری و شرق قدس اشغالی تجدیدنظر کند».

وی تصریح کرد که شهرک‌سازی‌ها ذیل قوانین بین‌المللی اقدامی غیر قانونی و مانع برقراری صلح و ثبات است.

پیشتر اتحادیه اروپا نیز با صدور بیانیه‌ای تکراری اعلام کرده بود که شهرک سازی ها مطابق با قوانین بین‌المللی غیرقانونی، مانع دست‌یابی به راه حل تشکیل دو کشور  فلسطین و اسرائیل و صلح جامع و پایدار بین دو طرف است. اتحادیه اروپا به طور دائم اعلام کرده که هرگونه تغییرات در مرزهای قبل از ۱۹۶۷ را به رسمیت نمی‌شناسد.

اتحادیه اروپا بر همین اساس درخواست خود از رژیم اسرائیل را برای متوقف ساختن شهرک‌سازی و لغو تصمیمات اخیر را تجدید کرد.

این نخستین بار نیست اروپایی ها که هم پیمانان رژیم صهیونیستی هستند، روز کاغذ یا بطور لفظی به شهرک سازی ها و اقدامات اشغالگرانه و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی معترض می شوند، اما در صحنه عمل، صدور این بیانیه ها چیزی جز اقدام نمادین و نمایشی نیست و عملا هیچ نتیجه ای در کمک به ملت مظلوم فلسطین به همراه نداشته است.

رژیم اشغالگر قدس در هفته‌های اخیر تحرکات خود در تخریب منازل فلسطینیان و دستگیری جوانان فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری را شدت بخشیده‌ است.

احداث واحدهای جدید و شهرک‌سازی نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این قطعنامه که ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (۳دی ۹۵) با رای مثبت ۱۴ عضو و تنها رای ممتنع آمریکا به تصویب رسید، ضمن غیرقانونی خواندن شهرک‌سازی در خاک فلسطین، از رژیم صهیونیستی می‌خواهد که عملیات شهرک‌سازی را متوقف کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا