وحدت ادیان و مذاهب در لبنان الگویی برای دیگران است

به گزارش شامگاه سه شنبه ایرنا از دفتر آیت الله نوری همدانی، وی در دیدار رییس هیات امنای تجمع علمای مسلمین لبنان در قم با اشاره به سفرهای متعدد خود به لبنان افزود: لبنان علمای بسیار روشنی دارد که اقدامات سید شرف الدین و امام موسی صدر را متجلی می کند، امروز ملت لبنان از جهات فکری، فرهنگی و استراتژیکی با یکدیگر متحد هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: در قرآن کریم به مسلمانان دستور داده شده است که از جهات فکری و فرهنگی، استراتژیکی، جهادی، اطلاعاتی و اقتصادی همواره آمادگی داشته باشند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: دوست داشتن و در مرحله بعد پیروی از ائمه اطهار(ع) براساس حدیث ثقلین و روایات دیگر واجب است.

وی ائمه اطهار(ع) را به عنوان بهترین الگو برای مسلمانان جهان عنوان نمود و افزود: یکی از مهم ترین درس های ائمه معصومین اتحاد و ظلم ستیزی است و باید مبارزه با استکبار و رژیم صهیونیستی در سایه وحدت سرلوحه کار مسلمین جهان باشد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به توطئه دشمنان علیه مسلمانان در طول تاریخ گفت: نقشه دشمنان، امروز این است که بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند و آنها را به جان هم بیندازند و توطئه های خود را به پیش ببرند؛ همان چیزی که در افغانستان، سودان و یمن می بینیم.

وی اظهار داشت: وظیفه امروز ما این است که در برابر دشمن به گفتار و نوشتار اکتفا نکنیم بلکه باید حرکت کنیم و الا دشمن با صرف تجهیزات و سرمایه ها روز به روز نقشه خود را عملی تر کرده و قوی تر شده و ما ضعیف تر می شویم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه صهیونیست ها نماینده غرب در منطقه هستند، بیان داشت که تا صهیونیست ها در فلسطین هستند، کشورهای خاورمیانه راحتی و آسایش نخواهند داشت و ما باید قدرت خود را به استکبار نشان دهیم  و تنها در سایه وحدت است که می توان بر دشمن پیروز شد و اقتدار اسلام را به رخ جهانیان بکشانیم.

آیت الله نوری همدانی در پایان با بیان اینکه تقویت مقاومت وظیفه امروز ماست، تاکید کرد: باید برای تقویت مقاومت بویژه در سوریه به میدان بیائیم./

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا