پنتاگون حمله به پایگاه آمریکایی در التنف سوریه را عمدی و پیچیده خواند

 سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در نشستی خبری، این عملیات را “حمله ای پیچیده، هماهنگ و عمدی” خواند و گفت: آمریکا قبلاً مشابه این حملات را دیده است.
کربی از ارائه جزییات بیشتر خودداری کرد و گفت اطلاعاتی از مهمات مورد استفاده در این حمله ندارد.
وی با اشاره به اظهارات لوید آستین وزیر دفاع آمریکا گفت: حفاظت و امنیت نیروهای ما در خارج از کشور یکی از نگرانی های اصلی وزیر دفاع است.
این درحالی است که رسانه های آمریکایی به نقل از مقامات آمریکایی در ادامه اتهام زنی ها و فرافکنی ها علیه جمهوری اسلامی ایران ادعا کردند که ایران پشت حمله پهپادی هفته گذشته به پایگاه نظامی در جنوب سوریه بوده است.
خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد آمریکا معتقد است ایران به این حمله کمک و آن را تشویق کرده است اما این پهپادها از ایران پرواز نکرده اند.
روزنامه العربی الجدید ۲۸ مهرماه به نقل از منابع خود گزارش داد که پایگاه آمریکایی در التنف سوریه هدف حمله پهپادهای ناشناس قرار گرفته است.
شبکه خبری اسکای نیوز نیز به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که احتمالا این یک حمله موشکی بوده است.
خبرگزاری سانا نیز  گزارش داد که پایگاه التنف هدف حمله پهپادها قرار گرفته و یک مقام نظامی آمریکا تایید کرد که این پایگاه هدف حمله موشکی قرار گرفت.
خبرگزاری رویترز هم به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کرد که به یک پایگاه آمریکا در جنوب سوریه حمله شده اما هیچ تلفاتی بر جای نگذاشته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا