پیام حج، کمک «صادقانه» به ملت فلسطین است

«سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصار الله امروز شنبه در پیامی اعلام کرد: ملت یمن از هیچ تلاشی برای انجام مسئولیت‌های جهادی مقدس خود در زمینه کمک به ملت فلسطین و مجاهدانش کوتاهی نخواهد کرد.

سید الحوثی افزود: کوتاهی مسلمانان در حمایت از ملت فلسطین، به منزله کمک به دشمن صهیونیستی است.

رهبر جنبش انصار الله تصریح کرد: پیام این فریضه، کمک صادقانه به ملت فلسطین است که از تجاوز رژیم صهیونیستی رنج می‌برد.

وی روز پنج شنبه نیز گفته بود: متأسفانه برخی از کشور‌های عربی به جای کمک به مردم فلسطین، خود را به سنگری برای محافظت از رژیم صهیونیستی تبدیل می‌کنند.

رهبر جنبش انصارالله یمن خود تصریح کرد: دلیل این تبانی و همکاری اکثر کشور‌های عربی با دشمن اسرائیل چیست؟

وی افزود: اکثر مردم با قلب خود همدردی می‌کنند، اما در سطح عملی، حتی در مراحل ساده نیز به طور مؤثر حرکت نمی‌کنند.

رهبر انصارالله افزود: واقعیت دشمن اسرائیلی و واقعیت آمریکا در حدی نیست که انتظار نداشته باشیم این کشور‌ها چاره دیگری نداشته باشند.

وی ادامه داد: مشکل اینجاست که این کشور‌ها ابتدا از پایداری مجاهدان غزه با وجود نسل کشی گسترده، کشتار روزانه و گرسنگی، درس نگرفته بودند. مجاهدان غزه با توانایی‌های محدود خود، هشت ماه است که در یک نبرد مستمر با دشمن اسرائیلی مقابله می‌کنند.

سید الحوثی خطاب به کشور‌های عربی که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند، گفت: چرا عبرت نمی‌گیرند و از موقعیت شریف جبهه‌های پشتیبانی از جمله موضع مردم ما یمن بهره نمی‌برند؟ جایگاه کشور ما در سطوح رسمی و مردمی درس عبرت همه این کشورهاست.

به گزارش ایرنا، ارتش یمن طی ماه‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیرو‌های ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس در واکنش به این تصمیم دولت قانونی یمن و در حمایت از رژیم صهیونیستی، از ابتدای سال میلادی جاری در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.

منبع: ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا