پیروزی گرایی و اسماعیلی در دور نخست تورنمت مجارستان/ رقابت حساس بر سر المپیک

دو مدعی ایرانی وزن ۶۷ کیلوگرم المپیک پاریس اولین کشتی خود را در تورنمت مجارستان با پیروزی پشت سر گذاشتند.

به گزارش ایسنا، در دومین روز تورنمنت کشتی فرنگی مجارستان، کشتی‌گیران اوزان ۵۵، ۶۷، ۷۲، ۷۷، ۸۲، ۸۷ و ۹۷ به رقابت پرداختند. ایران ۹ کشتی‌گیر در روز دوم دارد.

در دور نخست وزن ۵۵ کیلوگرم، پویا دادمرز با الدانیز عزیزلی، قهرمان جهان از آذربایجان، کشتی گرفت و با نتیجه شش بر یک شکست خورد. رقابت این وزن به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

در دور نخست وزن ۶۷ کیلوگرم، محمدرضا گرایی، قهرمان المپیک توکیو، با سلیمان نصر از تونس کشتی گرفت و با نتیجه چهار بر دو پیروز شد.

سعید اسماعیلی، دیگر نماینده ایران در این وزن، با نستور آلمانزا از شیلی کشتی گرفت و در همان دقیقه اول حریفش را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد.

نماینده ایران در وزن ۶۷ کیلوگرم المپیک پاریس هنوز مشخص نشده و از بین محمدرضا گرایی و سعید اسماعیلی، یکی راهی المپیک می‌شود. بنابراین نتیجه تورنمنت مجارستان در انتخاب کشتی‌گیر اعزامی تاثیر زیادی دارد.

نحوه انتخاب کشتی‌گیر وزن ۶۷ کیلوگرم

هر کشتی‌گیری که مدال طلا را  کسب کند، ملی‌پوش این وزن خواهد بود. در صورتی که گرایی مدال نقره و اسماعیلی مدال برنز بگیرند، طبق چرخه انتخابی تیم ملی، گرایی ملی‌پوش این وزن خواهد شد. در حالت عکس برنده یک رقابت رو در رو، ملی‌پوش را تعیین می‌کند. در صورتی که هر دو کشتی‌گیر مدال برنز بگیرند، گرایی به یک پیروزی و اسماعیلی به دو پیروزی در رقابت رو در رو نیاز دارند. در صورتی که اسماعیلی موفق به پیروزی بر گرایی شود و به مدال نقره برسد و گرایی نیز صاحب مدال برنز شود، پس از ۳۰ دقیقه یک کشتی بین این دو برگزار و نفر برنده، ملی‌پوش این وزن خواهد شد. در صورتی که اسماعیلی مدال کسب کند و گرایی مدال نگیرد، اسماعیلی ملی‌پوش این وزن خواهد شد.

محمدعلی گرایی و محمدرضا مختاری از مرحله یک‌هشتم نهایی وزن ۷۷ کیلوگرم، محمدحسین محمودی از مرحله یک‌هشتم نهایی وزن ۸۷ کیلوگرم، اشکان سعادتی‌فرد از مرحله یک‌چهارم نهایی وزن ۸۲ کیلوگرم به رقابت می‌پردازند.

تکمیل می‌شود…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا