پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مأرب

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از المیادین، منابع محلی گزارش دادند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، امروز (جمعه) منطقه الجرشه در جنوب مأرب یمن را تحت کنترل گرفتند.

به گفته این منابع، کنترل منطقه الجرشه پس از درگیری با نیرو‌های منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن و حزب اصلاح صورت گرفته است.

هفته گذشته نیز پس از کنترل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر شهرستان الجوبه در جنوب مأرب، شهرستان جبل مراد به کنترل این نیرو‌ها در آمد.

چندی پیش نیز ارتش یمن موفق شد منطقه نجا در جنوب مأرب را تحت کنترل خود درآورد.

پس از آزادی این منطقه استراتژیک، ارتش یمن و نیرو‌های مردمی توانستند ارتفاعات جبل مراد را به کنترل خود درآورند و بتوانند با قبیله‌های مردمی آن‌جا مذاکره کنند.

نزدیک به ۷ سال است که ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان به یمن حمله کرده و مناطقی از آن را نیز تحت اشغال خود درآورده است.

عربستان در حالی مدعی موافقت با ایجاد آتش‌بس در یمن است که این کشور را هدف حملات بی‌امان خود قرار داده و ازسوی دیگر مقامات دولت نجات ملی یمن نیز بار‌ها تأکید کرده‌اند که تا زمانی که ائتلاف سعودی جنگ علیه یمن را متوقف نکند و محاصره را پایان نبخشد، طرح پیشنهاد آتش‌بس را بی‌فایده می‌داند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا