چراغ هیچ واحد تولیدی نباید خاموش شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جعفر رحیمی امام جمعه جدید ساوه با تاکید بر رعایت تقوا در خطبه‌های نماز جمع گفت: رفتار و کردار و انگیزه باید خدایی باشد چرا که خداوند ناظر بر اعمال ما است و تمام اعمال ما را می بیند و می‌شنود پس عاقلانه و آگاهانه زندگی کنید. در این صورت تسلیم فتنه‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی نخواهید شد.

وی افزود: اخلاق مدار و مواظب اندیشه باشید چرا که روز پیروزی ما است اگر تمام خوشی‌ها را از اول خلقت جمع شود قابل مقایسه با خوشی ظهور امام زمان نخواهد بود.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: امام جمعه بودن منصب و مقام نیست وظیفه من روحانی این است در گام نخست مسیر الهی حرکت کنم تا زمانی که من اهل عبودیت نباشم نمی‌توانم مردم به مسیر درست راهنمایی کنم.

ستون سیاسی دین مردم هستند

رحیمی گفت: دین اسلام دو ستون دارد ستون نخست دین، نماز است همه وظیفه داریم جامعه را نماز محور کنیم تا خانواده و جامعه رنگ و بوی قرآنی به خود بگیرد. اما قرآن نماز بدون ولایت معنا نخواهد داشت، پیوست قرآن و نماز ولایت است وقتی این دو با ولایت باشند ستون قوی خواهیم داشت.

حجت الاسلام رحیمی گفت: ستون سیاسی دین مردم هستند. در جامعه‌ای که مردمی پای کار داشته باشد ستون محکمی دارد، بنابراین باید از همه ظرفیت‌ها برای حل گرفتاری مردم استفاده شود.

وی افزود: ما باید زمین بخوریم ولی اجازه ندهیم مردم زمین بخورند باید بسوزیم اما مردم استوار باشند چرا که مردم ولی نعمت هستند، ستون دوم سیاسی دین پول است اگر شخصی سرمایه دارد و از سرمایه خود برای رفاه مردم و اشتغال هزینه می‌کند باید حمایت و تکریم شود.

چراغ هیچ واحد تولیدی نباید خاموش شود

امام جمعه ساوه تصریح کرد: خوشبختانه شهرستان ساوه قطب صنعتی است و وظیفه همه ما حمایت صنعت است. سیاست ما باید این باشد که چراغ هیچ واحد تولیدی خاموش نشود.

رحیمی گفت: سیاست من به عنوان امام جمعه ساوه وحدت است. نماز جمعه محور وحدت خواهد شد از دفتر نماز جمعه و ستاد نماز جمعه صدای وحدت شنیده خواهد شد. ما لیدر هیچ جناحی نخواهیم بود امام جمعه، امام جمعه جناح راست و چپ، اصلاح طلب و اصولگرا نخواهد بود.

چرخ زندگی و صنعت در سایه وحدت و همدلی است که به درستی می‌چرخید

وی افزود: امام جمعه به منزله پدر است امام جمعه برای همه است اجازه نخواهیم داد کسی پیش ما از کسی بدگویی کند اگر اختلافی در این شهرستان بوده باید امروز در این نماز جمعه فراموش شود در سایه وحدت و همدلی است که چرخ زندگی و صنعت به درستی خواهد چرخید.

امام جمعه‌ساوه تصریح کرد: بنده خادم و برادر همه خواهم بود برادر خواهم بود اما اگر از خط قرمز که ولایت است بخواهند عبور کنند و نادیده بگیرند با این وجود اول اخلاقی برخورد خواهیم کرد اما اگر کسی پای کار نیامد خداحافظی خواهیم کرد.

رحیمی در پایان ضمن تشکر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و از لطف و استقبال مردم شهرستان ساوه تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است هفته گذشته حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه سابق ساوه پس از ۶ سال از مردم ساوه خداحافظی کرد و حجت الاسلام جعفر رحیمی امروز برای اولین بار خطیب جمعه ساوه بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا