گفتگوی صمیمی رئیسی با مردم / رئیس جمهور قول رسیدگی فوری داد

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در سفری سر زده وارد فرودگاه دزفول شد و بلافاصله با یک فروند بالگرد عازم مناطق زلزله زده اندیکا شد.

رئیسی در این سفر ضمن بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا از روند بازسازی و کمک رسانی در این مناطق دیدن کرد.

رئیسی در این سفر به بخش چلو شهرستان اندیکا رفت و با مردم خسارت دیده از زلزله به صورت صمیمی و رو در رو گفتگو کرد. وی همچنین مشکلات زلزله زدگان که در آستانه آغاز فصل بارش باران و برف نگران کننده شده است را از زبان خود اهالی شنید.

رئیس جمهور در جریان مشکلات مردم زلزله قرار گرفت و قول رسیدگی فوری به برای حل مشکلات مردم را داد. ضمن اینکه خود مردم اندیکا از اینکه رئیس جمهور شخصاً برای حل مشکلات آنها به این مناطق صعب العبور سفر کرده است، تشکر کردند.

رئیس جمهوری پیش از این نیز پنجم شهریورماه ۱۴۰۰ در نخستین سفر استانی به همراه جمعی از اعضای هیأت دولت به صورت سرزده به خوزستان سفر کرد.

صبح امروز وزیر کشور نیز به منظور گفت و گو با مردم در نواحی زلزله زده شهرستان اندیکا و بررسی روند رسیدگی‌ها به مردم از سوی دستگاه‌های مسئول، به استان خوزستان سفر کرد.

از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ، که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد اندیکا را لرزاند. به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد. ۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند.

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا