گفت‌وگو‌ها در دولت بایدن درباره افزایش فشار‌ها بر ایران است

 

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الجزیره، منابع آمریکایی اعلام کردند جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در حالی که آماده بررسی پرونده ایران در اروپا است تحریم‌هایی را علیه تهران اعمال کرده است.

این منابع همچنین مدعی شدند بدبینی دولت بایدن به دلیل انتصاب مخالفان توافق هسته‌ای، ازسوی ایران در پرونده مذاکرات است.

منابع آمریکایی همچنین افزودند که دولت بایدن معتقد است که اظهارات مقام‌های ایرانی کمکی به مذاکرات نمی‌کند. گفت‌وگو‌ها در دولت بایدن درباره افزایش فشار‌ها بر ایران است.

ادعای مکرون و بایدن: ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند

این درحالی است که کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه (الیزه) در بیانیه‌ای درباره دیدار رؤسای‌جمهور آمریکا و فرانسه اعلام کرد دوطرف در دیدار امروز خود در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در رم، پایتخت ایتالیا، بدون اشاره به هزاران سلاح هسته‌ای خود، بر لزوم اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای توافق کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است که امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بر عزم خود برای تقویت همکاری‌های دوجانبه در خدمت صلح، امنیت و رفاه در جهان تأکید کردند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، امروز (جمعه) در اولین دیدار خود پس از بحران قرارداد زیردریایی با جو بایدن، همتای آمریکایی خود، ملاقات و بر ضرورت حل اختلافات تأکید کرد.

 رئیس‌جمهور آمریکا نیز در این دیدار، به بی‌درایتی در این قرارداد اذعان کرد و گفت که آنچه اخیراً آمریکا در قبال فرانسه انجام داد فاقد تدبیر و واشنگتن در انعقاد این قرارداد دست‌وپا چلفتی بود.

چندی پیش قراردادی دفاعی بین استرالیا، آمریکا و انگلیس، به بهانه مقابله با قدرت نظامی چین بسته شد. درپی این قرارداد که منجر به لغو قرارداد خرید زیردریایی از فرانسه شد، پاریس سفیران خود را از آمریکا و استرالیا فراخواند و این توافقنامه را «خنجری از پشت» توصیف کرد. اما کمی بعد طی تماس‌هایی که مقامات آمریکایی با پاریس گرفتند فرانسه سفیرش را بازگرداند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا