متهم شدن کهنه سربار آمریکایی در حادثه حمله به ساختمان کنگره

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات آمریکا مارک لفینگول، کهنه سرباز جنگ عراق را در حادثه حمله به ساختمان کنگره متهم شناختند. 

بر این اساس، مارک لفینگول  ۵۲ ساله اهل سیاتل تنها چند روز پس از حادثه ۶ ژانویه سال جاری میلادی توسط نیرو‌های امنیتی آمریکا بازداشت شد. وی پس از مدتی به قید وثیقه آزاد شد.

لفینگول در جلسه دادگاه به حمله به نیرو‌های پلیس که در روز حادثه ۶ ژانویه در اطراف کنگره مستقر بودند اعتراف کرد. این فرد در اظهارات خود در صحن دادگاه گفت: نباید به داخل ساختمان کنگره می‌رفتم. من از قبل قصد حمله نداشتم.

پیش بینی می‌شود دادگاه آمریکا این نظامی سابق در جنگ عراق را دستکم به ۸ سال زندان و پرداخت حداقل ۲۵۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم کند. تا به حال بیش از ۶۶۰ نفر از افراد مظنون در حادثه حمله به ساختمان کنگره در زمان اعلام نتایج نهایی انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا در این کشور دستگیر شده اند.

دونالد ترامپ در اعتراض به نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهور و با ادعای تقلب در روند رای گیری از طرفداران خود خواست تا به نشانه اعتراض به خیابان‌ها بیایند. این اعتراض‌ها پس از ساعاتی به خشونت کشیده شد و گروهی که بعد‌ها ارتباط آنها با ترامپ و نزدیکانش تا حدودی ثابت شد توانستند از سد نیرو‌های امنیتی گذشته و وارد ساختمان کنگره شوند.

در پی این حادثه تمامی جلسات کنگره برای ساعاتی تعلیق شد و نمایندگان از طریق راه‌های زیرزمینی از ساختمان خارج شدند. حمله به ساختمان کنگره بدترین حادثه در تاریخ آمریکا از قرن نوزدهم تا به امروز محسوب می شود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا